ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

Procházka za rostlinami

Zveme vás na jarní poznávací procházku za rostlinami do parku Cibulka.


Máme tu jaro a na jaře vše raší, roste a spousta toho kvete. Proto jsme se rozhodli ukázat vám některé z rostlin, které je možno v takovém parku najít. Součástí tohoto textu je mapka s vyznačenými místy, kde jsou schované malé plastové krabičky. Můžete hledat podle mapky, nebo použít přiložené souřadnice. V každé krabičce najdete dva obrázky rostlin s číslem. Rostliny, které najdete, je možné vidět někde v blízkosti jednotlivých krabiček i naživo. Bohužel, některé již nekvetou, tak to bude složitější, ale možné to opravdu je. Vaším úkolem pak bude rostliny poznat. Proto doporučuji, vzít si sebou foťák, abyste si mohli ty, které neznáte, vyfotit a pak doma určit. Prosím ještě, abyste krabičky, až je najdete, vraceli na stejné místo a maskovali je tak, jak byly maskovány, a tím umožnili projít si hru i ostatním.

Nakonec ještě přidám malé přání. Dívejte se, prosím, pořádně kolem sebe, a to nejen na rostliny, které budou kolem vás, ale i na živočichy. Budete-li mít štěstí, a já si myslím, že budete, určitě potkáte kachny, strakapoudy, žluny, nebo veverky.


Budete-li mít nějaký problém s určením rostlin, můžete si napsat o nápovědu nebo zaslat vaše odpovědi a nechat si je překontrolovat. Na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.