ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

Naučná lesní hra

lesni

Pojďme se společně vypravit na vycházku do křivoklátských lesů. Projděme se společně s veverkou po lesních cestách a povídejme si o přírodě. O zvířátkách, květinách a stromech, o životě v lese. Čeká nás patnáct zastavení k zamyšlení, pobavení či poučení. Na každém z nich najdete úkol a odpověď si zaznamenáte do svého listu. S vyplněným pracovním listem si můžete vyzvednout odměnu v informační kanceláři DDM, po předchozí telefonické dohodě v pracovních dnech mezi 9 – 11 hodinou, nebo v ZŠ Zbečno mezi 12 – 13 hodinou nebo po telefonické dohodě.


S sebou vezměte něco na psaní či kreslení (tužku, fixu, pastelku), vytištěný pracovní list a svačinu.


Místo vycházky o životě v lese jsem volila s ohledem na současnou situaci, nepotkáte zde příliš mnoho lidí a také žádné obchody.


Než vyrazíte na výlet, můžete si o křivoklátských lesích přečíst v knize Josefa Zemana - Dobrodružství veverky Zrzečky.

Naše cesta začíná na neznačeném parkovišti, v místě zvaném Račický šraňk, na levé straně silnice 236 mezi Berounem a Křivoklátem, naproti odbočce na Račice a Zbečno, pokračuje necelé 2 km po lesních cestách a končí zase na parkovišti. Trasa vede po lesních cestách, zabere vám i s plněním úkolů asi 1,5 hodiny a je možno ji absolvovat i s kočárky s většími kolečky. Z parkoviště se vydáte po červené turistické značce, na první křižovatce značených turistických cest odbočíte na zelenou značku, po přibližně 500 metrech odbočíte na neznačenou cestu. Celá cesta naší stezky je značena veverkami na stromech, takže se určitě neztratíte.

Jednotlivé úkoly jsou očíslované, každý úkol je na jednom listu. Prosím, nesundávejte je ze stromů.

Z každého úkolu zapište písmeno správné odpovědi, nebo podle pokynů pod úkolem do tajenky. S vyplněným pracovním listem si vyzvedněte odměnu na jednom z určených míst.

Užijte si hezkou procházku a příjemnou zábavu v křivoklátském lese.

 

lesnihra

Parkoviště GPS poloha : 50.0039739N, 13.8896069E

Pracovní list: