ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

Noční světýlko – čarodějnice

Noční světýlko – čarodějnice

Dnes si vyrobíš noční světýlko - malou čarodějnici. Až bude čarodějnice hotová, tak pod ní dáš malou svítící baterku a budeš mít tlumené světýlko k postýlce.

Lampička není určena pro svíčku!

image

Připrav si:
- PET lahev
- něco na hlavičku
- látky, síťku
- vlnu
- knoflíky nebo barvičky na obličej
- drátek na ruce a koště
- klacíky na koště
- řezáček, kleště, nůžky
- tavnou pistoli, jehlu s nití

K výrobě budeš potřebovat ještě maminku Smile

Nejdřív maminka připraví lahev, ta bude tělo čarodějnice. Spodní část čarodějnice musí být o něco větší než baterka.

image   image

Budeš potřebovat něco na hlavičku. Já měla pěnovou hmotu z balíku.

image   image   image

Hlavičku jsem obalila látkou, zakryla jsem hrdlo lahve a vše přilepila
k „tělu“. Teď připevni hlavu ty. Než začneš čarodějnici oblékat, tak udělejte s maminkou ruce. Tam, kde budou ruce, provlékněte drátek. Drátek hned obalte látkou. Kdo nemá drátek, tak může udělat tlustý cop z vlny a použít ho jako ruce.

Nastal čas čarodějnici obléknout Smile Vyber si látky. Zkus, zda přes látku bude prosvítat světlo z baterky. Na spodní sukni budeš potřebovat síťku, třeba od pomerančů. Nejdřív s maminkou upevněte síťku – spodničku. Nejlepší je navléknout provázek a uvázat na tělo. Teď udělejte šatičky. Ve spodní části šatiček by měla být občas mezera, kvůli světlu (látku je možné po upevnění nastřihnout).

Šatičky nelepte tavnou pistolí přímo na lahev, protože by mohla změnit tvar. Šaty je možné upevňovat i jednoduchým stehem.

image   image   image

Teď udělej oči, nos, pusu a vlásky. Já jsem na obličej použila knoflíky a korálek, ale můžeš ho i namalovat. Výroba vlasů je jednoduchá. Vlnu namotej na knihu. Maminka je spojí provázkem nebo pevnou bavlnkou. Teď je sundej z knihy a rozstřihni.

image

Maminka všechno přilepí tavnou pistolí, popř. lepidlem (to ale déle schne). Teď si zahraj na kadeřníka a účes uprav a nazdob. Nazdobit můžeš i šatičky Smile

Správná čarodějnice má i koště. Připrav si klacíky. Silnější klacík bude čarodějnice držet. Na jeho konci budou tenčí klacíky – koště. Maminka připraví základ koštěte, který čarodějnice drží. Ty nastříhej menší tenké klacíky – spíš roští Smile a slož je na hromádku. Na jedné straně budou klacíky úplně zarovnané. Maminka ti ukáže, jak dlouhé klacíky máš stříhat. Teď maminka koště dodělá. Srovnané klacíky si vezme do ruky. Mezi ně vloží dlouhý klacík. Omotá drátkem, konce drátku zamotá. Motání na drátku dotáhne kleštěmi. Košťátko spolu dotvarujte, případně nazdobte Smile

image

Pokud má čarodějnice ruce z drátu, tak ho omotej okolo koštěte. Drátek můžeš schovat pod látku. Pokud jsou ruce z copu vlny, tak se koště provlékne. Čarodějnice je hotová Smile

Teď zapni baterku a dej jí pod čarodějnici. Šatičky uprav tak, aby bylo světýlko trochu vidět.

image   image