ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

Razítkové domino

Tentokrát si vyrobíš domino s razítky. Domino bude mít stejný počet kartiček jako domino pro „velké“ děti. Hru může hrát celá rodina Smile

Připrav si:
- tvrdší papír
- 7 razítek
- nůžky
- příp. pastelky

Nejdřív s maminkou připravte 28 kartiček stejných velikostí. Už víš, že papír společně přeložíte a maminka nastříhá (pracovní list Šikulky – Domino pro nejmenší a Hejblátka – Mini pexeso, barvičky). Až budou všechny nastříhané, tak je naskládej podle obrázku. Maminka ti poskládá sloupeček a řadu, kde bude 7 karet. Ty poskládáš „schody“.

image

Teď si připrav sedm razítek. Nejdřív dej razítka na 1. sloupeček, to je ten nejdelší Smile Na každou kartičku dáš jiné razítko. Každá kartička bude mít dvě stejná razítka. Já mám na 1. kartě razítko stromu. Teď dám razítko stromu ještě na celou 1. řadu, to je zase ta nejdelší Smile

POZOR! Pouze jedno, vlevo.

image   image

První razítko dej stranou. Už ho nebudeš potřebovat.

Teď si připrav razítko, které je druhé. U mě je pod stromem traktor, takže jsem razítkovala traktor. Razítko budeš dávat na další řadu (já to dávala na řadu pod stromem). Řada je kratší o jednu kartu. Až bude končit, tak dej razítko o jednu řadu výš. Já jsem dala razítko traktoru na kartu k poslednímu stromu.

image

Druhé razítko dej stranou. Už ho nebudeš potřebovat.

Stejně postupuj s další řadou. Najdi si razítko, které je pod orazítkovanou řadou. Na každou kartičku v řadě dej razítko vlevo. Až bude řada končit, tak dej razítko na poslední karty horních řad, kde nejsou dvě razítka. Já jsem dala smajlíka k poslednímu traktoru a na kartu nad ní.

Dál jsem razítkovala kuře. Tentokrát to byla tři razítka v řadě a následně tři razítka ve sloupku za koncem řady. Stejně jsem razítkovala housenku. Nejdřív v řadě, potom sloupek za koncem řady. Pak i Ferdu. Poslední razítko (můj králík) nemá v řadě další kartičky, takže se razítkuje pouze sloupek. Jsou to poslední volná místa na razítka Smile 

image

Pro malé děti bude hra jednodušší, když se stejná razítka vybarví stejnou pastelkou.

image   image

Výborně Smile Domino je připravené. Teď už si můžete zahrát. Menší děti mohou hledat obrázky, které vidí. Starší děti mají karty otočené obrázkem dolů. Ve hře se střídáte. Z karet se přikládáním tvoří různé tvary.

image

Nejlepší hráči mohou hrát domino podle pravidel na klasické domino. Karty jsou otočeny obrázkem dolů. Hráči se střídají. Hráč postupně bere kartičky, než najde kartu na přiložení. Přikládá se jedna karta na jeden z konců „hada“. Nepoužité karty si nechá na další kolo. Pokud hráč kartu na přiložení nemá, tak opět bere z hromádky. Až hromádka dojde, tak se kartičky berou z „hada“. Hráč bere tak dlouho, než najde obrázek na přiložení. Vyhrává ten, kdo první přiloží všechny své karty.

Určitě najdete i spoustu jiných, zajímavých her Smile

Užijte si výrobu i hraní

Vlaďka