ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

Domino pro nejmenší

Domino pro nejmenší

Dnes si vyrobíš malé domino. Výroba je úplně jednoduchá. Pro nácvik si vyrobíš 4 skupinky po čtyřech kartičkách.

Připrav si:
- tvrdší papír nebo karton
- 2x stejné obrázky nebo katalog zboží (potraviny, hračky…)
- nůžky
- lepidlo

image

Nejdřív najdi obrázky. Potřebuješ k tomu tištěné obrázky (2x stejný), starý časopis nebo katalog – vždy dvě stejná čísla. Já jsem si našla obrázek pečiva (4x), zvířátek (4x), ovoce a zeleniny (4x) a velikonoční obrázky (4x). Stejný obrázek musíš najít vždy 2x. Obrázky vystřihni. Jeden můžeš vystřihnout ty a jeden maminka.

Teď si připrav kartičky. Papír přehni na požadovanou velikost. Celkem budeš potřebovat 16 karet. Maminka je nastříhá a napočítá 4 karty. Pokud máš obrázky pečiva, tak je najdi (může to být i jiná skupinka obrázků). Nezapomeň, že jsou vždy 2 obrázky stejné. Teď je nalep. Nejdřív nalep na každou kartičku jiné pečivo. Potom si připrav druhou sadu stejných obrázků. Obrázky seřaď ve stejném pořadí jako nalepené obrázky. Nalep je, ale začni lepit od 2. kartičky. Poslední obrázek tedy nalepíš na kartu první.

image

Stejně připrav i další kartičky Smile Já jsem nalepila ovoce a zeleninu. Když jsem to měla hotové, tak jsem je složila do čtverečku.

image

Karty můžeš skládat i jinak Smile

image

image  image

Výborně Smile Teď si můžeš zahrát s maminkou trošku složitější hru.

Rozdělte kartičky na dvě hromádky.

image

Polož jednu kartu ze své hromádky. Potom dá jednu kartu maminka. Musí najít obrázek, který je stejný s jedním obrázkem na tvé kartě. Stejné obrázky dá k sobě. Teď zase hledáš stejný obrázek ty.

image

Výborně Smile Pěkně trénuj. Příště si vyrobíme domino velké.

Užijte si hru

Vlaďka