ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

Řeřicha a gumičková vejce

Řeřicha a gumičková vejce

Velikonoce se blíží a pomalu nastává čas na malování vajíček. Letos asi moc koledníků nebude, ale jaro je potřeba pěkně přivítat Smile 

Nejdřív je si zasaď řeřichu. Budeš potřebovat skořápku od vajíčka, vatu, semínka řeřichy, stojánek na vajíčko a samozřejmě vodu.

image  image

Řeřicha roste rychle. Každý den je o kousek větší. Zhruba za 5 dnů ji můžete dát do salátu, na chleba… a sníst Smile

Teď se pustíme do zdobení vařených vajec. Nejdřív budeme barvit slupkou z cibule. Připrav si vejce, slupky, plátno, provázek.

image 

Maminka ti připraví látku, do které půjde zavázat vejce. Na látku polož slupky z cibule a neuvařené vejce. Teď to s maminkou zavažte a vejce uvařte.

image   image

Po uvaření vejce vyndejte z vody. Rozbalte a opláchněte studenou vodou. Voda, ve které se vajíčko vařilo, je hnědá. Můžeš si ji nechat na obarvení dalších vajíček – budou hnědá, když je ve vodě uvaříš.

image  image  image

Teď si připrav věci na gumičková vejce. Budeš potřebovat vejce, gumičky, barvu na vajíčka (nebo cibulovou vodu). Nejdřív dej na vajíčka gumičky. Je úplně jedno jak. Tam, kde budou gumičky, nebude barva, zůstane tam barva vajíčka.

image

Teď je můžeš uvařit v cibulové vodě. Vejce budou hnědá s proužky. Pokud je budeš barvit barvou na velikonoční vejce, tak musí být vejce uvařeno před gumičkováním.

image

Já jsem použila barvu, která se nanáší přímo rukama, ve kterých se vejce převaluje. Pracuje se v igelitových rukavicích (nebo se dá na ruce sáček). Zvládnou to i nejmenší Smile

image

Na zajíčka potřebuješ roličku od toaletního papíru, hnědou barvu, kousek kartonu, černý a růžový fix, vatu a lepidlo.

image

Tady je ještě vajíčko zdobené jako papír na velikonoční přáníčko (zadní řada, vedle řeřichy – vyfouklé vejce) a v peříčkách je vyfouklé vajíčko zdobené látkou. Kytičky jsou stejné jako na jarním přáníčku. Návod, jak vyrobit ovečku, najdeš
ve „Velikonočním cvičení s Jarmilkou“.

image  image  image

Teď už je to na tobě. Můžeš připravit spoustu krásných velikonočních vajíček Smile

image

Všem přeji krásné Velikonoce Smile

Vlaďka