ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

Výroba kroužků na cvičení

Výroba kroužků na cvičení

Dnes si vyrobíme kroužky, které příště použijeme na cvičení. Výroba je jednoduchá. Celkem budeme potřebovat 4 kroužky v základních barvách.
Na každý kroužek 2 kruhy, ať je pevnější.

Připrav si:

- Karton na 8 kroužků

- Talíř nebo něco kulatého (příp. kružítko), průměr 30 cm

- Tužku

- Nůžky

- Látku, krepák nebo barvy základních barev (červená, modrá, zelená, žlutá)

- Případně plochý štětec (houbičku na nádobí – tisk barvy), lepidlo

Karton polož na zem. Polož na něj talíř (mísu apod.). Maminka ho podrží. Tužkou maluj okolo talíře čáru tak dlouho, než se čárá spojí. Talíř posuň kousek vedle, kde není namalované kolečko. Maminka pohlídá, že bude mezi kolečky dost místa na stříhání dál od čáry (šířka kolečka). Znovu namaluj čáru… Maminka hlídá, aby bylo koleček dost. Potřebuješ kolečko červené, zelené, žluté a modré (na každou barvu 2 kruhy kvůli pevnosti). Teď popros maminku, ať ti kolečka vystřihne. Namalovaná čára je vnitřek kruhu, takže stříháme dál od čáry. Šířka kruhu je na mamince – dítě bude kroužek držet v ruce a prolézat. Celkem máme 8 kruhů.

image

Teď si připravte věci na barvení kruhů. Může to být látka (kroužek bude ještě pevnější), krepák, barevná izolepa, barva… Pokud máte látku nebo krepák, tak je dětem nastříhejte na dlouhý pruh. Pro usnadnění práce slepte 2 kroužky, takže už budou jenom 4.

Teď už je na tobě, jak kroužky obarvíš. Můžeš je omotat látkou nebo krepákem, polepit barevnou izolepou nebo nabarvit. Barvičky a štětec zvládne každý Kdo bude omotávat, tak poprosí maminku o držení kroužků

image

Výborně:-) Příště si s kroužky zacvičíme.

Připrav si ještě PET víčka stejných barev, velká i malá :-)

… a můžeš začít s cvičením :-)