ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

PŘÁNÍ MAMINCE

image

K blížícímu se svátku matek si dnes vyrobíme jednoduché přáníčko. Určitě to zvládnou i tatínkové. Děti už všechny techniky zvládají.

 

Potřebujeme: čtvrtku, nůžky, lepidlo, vykrajovátko nebo šablonu srdíčka, podle vybraného přáníčka ještě vodovky, kelímek na vodu, vatové tyčinky nebo razítko nebo zbytky barevného papíru nebo pastelky nebo zbytky vlny či bavlnek na vyšívání.

 

Příprava dospělákem: na otevírací přání si čtvrtku rozdělíme na polovinu, jednu přeložíme a ponecháme a druhou rozstřihneme opět napůl.

image   image  image

Na kartičku s přáním čtvrtku rozstříháme na čtyři části. Kdo chce velké srdce na velké přání, může nechat jen přeloženou čtvrtku či namalovat velké srdce na celou čtvrtku.

 

 

Malované přání – tiskané

clip_image002

Pastelkou nakreslíme nebo obkreslíme srdíčko. Tiskátko namočíme do barvy a okolo srdíčka natiskneme, stejným způsobem použijeme druhou a třetí barvu. Vatovou tyčinku nabarvíme ve vodovkách a uděláme puntíky okolo srdíčko, opakujeme druhou a třetí, případně další barvou.

Místo vatovou tyčinkou můžeme tiskat i prstem. Do srdíčka můžete nalepit malou fotku.

 

Malované lepené

clip_image002[4]

Potřebujeme přáníčko a kartičku s vystřiženým srdíčkem. Nakreslíme srdíčko na přáníčko, barevnými pastelkami malujeme čáry přes srdíčko. Je dobré dodržovat směr čar. Kartičku s vystřiženým srdíčkem nalepíme na nabarvenou kartičku. Necháme zaschnout. Přáníčko je hotové.

 

 

Lepené

clip_image002[6]   image

Potřebujeme přáníčko a kartičku s vystřiženým srdíčkem. Na přáníčko nakreslíme srdíčko a polepíme jej barevnými papíry nebo kousky vlny. Pak nalepíme kartičku s vystřiženým srdíčkem.

Na závěr nezapomeňte napsat přání a podpis.