ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

KULIČKOVÁ DRÁHA

KULIČKOVÁ DRÁHA

image

Loni na jaře jsme si společně připomněli cvrnkání kuliček. Letos zkusíme přidat pár překážek a zacvrnkat si překážkovou dráhu. Postavit si ji můžete venku, nebo v dětském pokoji, či obýváku. Zkoušeli jsme oboje a funguje to.

clip_image002

Jak vytvořit překážky, se dozvíte v samostatném článku, zde jsou pouze jejich obrázky. I když myslím, že většina z vás si s nimi poradí i bez návodu, a ještě zvládne vymyslet další.

 

Na výrobu překážek vám postačí nůžky, lepidlo, papírové krabice, případně čtvrtky a vodovky na výrobu důlku, roličky od toaletního papíru či kelímky od jogurtů. Využít můžete také kostky ze stavebnic.

Slalomová dráha – z roliček nebo kelímků postavíme branky, označíme směr průjezdu a můžeme vyrazit. Venku doporučuji do „branek“ vložit kamínek nebo písek, aby nám je vítr neporážel.

Houpačka je v našem případě podložena dvěma vlašskými ořechy, použít můžete kamínky nebo kostky ze stavebnice. Kulička by měla přejet celou dráhu a také ji překlopit.

clip_image002[4]

Nakloněná rovina - stačí trochu poskládat papír a trochu jej podložit, aby nepadala. Kulička by ji zase měla přejet celou a přeskočit na druhou stranu.

Tunel – rolička nebo třeba z lega.

Hrad má různé možnosti a jeho výroba zabaví celou rodinu.

image

A ještě několik variant: místo cvrnkání kuliček můžete dráhu proběhnout pomocí malé hokejky, foukat brčkem do pingpongového míčku

Nemáte – li doma kuličky, nevadí. Cvrnkat můžete cokoli – korálky, lískové oříšky, kuličky z ložisek /možná budu někde v dílně či garáži/, hopíky, nebo si je vyrobte ze slaného těsta. Návod na slané těsto je v loňských Skřítcích.

Užijte si hraní Smile

Jitka