ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

ZVÍŘÁTKA Z ROLIČEK

ZVÍŘÁTKA Z ROLIČEK

image

Dneska si zkusíme vyrobit několik jednoduchých zvířátek. Ve své základní verzi jsou všechna velmi nenáročná na materiál, povětšinou i na výrobu, a větší část zvládnou děti samostatně jen s naší malou pomocí.

Co budeme potřebovat: roličky od toaletního papíru, vodovky, štětec, kelímek na vodu, černý fix, nůžky, lepidlo (dávám přednost herkulesu, postačí i tyčinkové na papír), zbytky barevného papíru, čtvrtku na hlavičky a případně kousek vlny na fousky, vatu na ovečku (můžeme použít i jiný materiál).

Postup je snadný a patrný z jednotlivých obrázků. Takže začínáme.

Na zajíce mimo předchozího potřebujeme zbytek hnědého papíru, kousek vaty na ocásek, růžovou pastelku na uši a čumáček. Roličky použijeme buď hnědé, tak jak jsou, nebo je můžeme nabarvit. Na zajíce s ušima nakreslíme a vystřihneme uši, oči namalujeme fixem na roličku, pastelkou nakreslíme čumáček. Přilepíme uši a fousky. Fousky z vlny tvoří asi 5 cm kousky, můžete též ustřihnout několik tenkých proužků z černého papíru, nebo fousky jen namalovat.

image  image

Na zajíce s ocáskem potřebujeme čtvrtku na hlavičku (hnědou nebo nabarvíme obyčejnou čtvrtku), uši mohou být i z tenkého papíru, kousek vaty na ocásek. Vystřihneme uši a hlavičku, nakreslíme obličej, přilepíme uši na hlavičku. Na roličku fixem nakreslíme nožičky a přilepíme kuličku vaty jako ocásek. Mezitím nám zaschly uši a můžeme přilepit hlavičku na roličku. A zajíci jsou hotoví. Můžeme je přidat k misce s osením, postavit na okno…

image

Dáváte-li přednost králíkům před zajíci, není problém. Místo hnědé použijte jakoukoli jinou barvu.

Kuřátko a slepička jsou časově malinko náročnější. Budeme potřebovat vodovky a štětec, zbytky barevných papírů: na kuřátko žlutou na čupřinu a křidélka, červenou na zobáčky, na slepičku barevné papíry podle druhu.

Nejprve si nabarvíme roličky vodovkami. Zatímco budou schnout, nastříháme si křidélka, zobáčky a čupřinu pro kuře, hřebínek a lalůček pro slepičku. Jejich tvary nejsou náročné, dobře patrné na obrázku a zvládneme to i bez šablony.

clip_image002

Fixem namaluje oči a můžeme lepit. Kuře v libovolném pořadí, slepičce nejprve lalůček, pak zobáček. Stejným způsobem můžeme vytvořit i kohouta. Měl by mít větší hřebínek i lalůčky a zcela jistě by mu slušel pestrý ocas.

clip_image002[4]

Stejným způsobem můžete vytvářet i zvířátka z kelímků od jogurtů či pacholíků. Jen na lepení je lepší tavná pistole.

Ovečka může být ozdobou velikonočního stolu stejně jako okna v dětském pokoji. Budeme potřebovat čtvrtku na hlavu, růžový papír na uši, růžovou a černou pastelku nebo fixu na obličej, Herkules, štětec a materiál na polepení těla. Snadno dostupná je vata, můžete použít vatelín (podšívkový i výplňový je potřeba nejprve natrhat na malé kousky) a na poslední ovečku jsem použila ovčí rouno. Vatu je vhodné před lepením načechrat.

Roličku natřeme lepidlem, lehce přitiskneme vatu a necháme pořádně uschnout. Jako šikovná podložka se mi osvědčilo plato od vajíček.

image image image

A jdeme na hlavičky. Nakreslíme si tvar hlavy a vystřihneme. Každý tvar je dobrý. Pokud máte, použijte ozdobné nůžky s obloučky. Pokud ne, použijte obyčejné, obloučky zvládnete i s nimi. Vystřihneme a přilepíme z rubové strany uši. Nakreslíme obličeje. Na vršek hlavy nalepíme malou čupřinu.

image image

A nyní nám již jen zbývá připevnit hlavu na tělo. Shrňte obal těla stranou a natřete hranu roličky lepidlem (Herkules, nebo můžete použít tavnou pistoli) a pevně k ní přitiskněte hotovou hlavu. Nechte pečlivě zaschnout a máte hotovo.

clip_image002[6]

Pár tipů na závěr.

Vodovkami malovaná zvířátka na závěrem přestříkejte lakem na vlasy. Barva se zafixuje a pokud vezmete výrobek do ruky, nebude pouštět.

Pokud roličky před vyráběním rozdělíte na poloviny, můžete zvířátka použít i jako stojánky na vajíčka (kuře, slepičky, zajíci).

Veselé tvoření

Jitka