ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

VELIKONOČNÍ VĚNCE

VELIKONOČNÍ VĚNCE

Dnes vám ukážu tři jednoduché věnce, většinu tvoření zvládnete v pohodě s dětmi. Začneme jednoduchým papírovým s vajíčky.

image

Budeme potřebovat: papír, karton, barvy, nůžky, lepidlo, provázek

Jak na vajíčka jsme si ukázali v předchozím příspěvku. Na korpus věnce použijeme kartonovou krabici, na kterou obkreslíme větší mísu a dovnitř jednu menší tak, aby nám vznikl věnec přibližně o tloušťce 5 – 6 cm. Vystřihneme. Na věnec o průměru 25 cm použijeme 11 vajíček o výšce 10 cm.

Papírový věnec s kuřátkem

clip_image002

Budeme potřebovat: karton, žlutý papír nebo bílý a vodovky, zbytek červeného papíru na zobáček, zbytky barevného papíru na kytku, lepidlo na papír, krepový papír nebo stuhu na obalení věnce, nit a jehlu (nebo sešívačku).

Z kartonu vystřihneme věnec. Korpus věnce obalíme proužky krepového papíru nebo stuhy, oba konce vždy zafixujeme lepidlem na korpus.

Na kuřátko nakreslíme na žlutý papír 1 tělíčko s hlavou a 6 stejných „bříšek“. Vystřihneme. Na tělíčko namalujme oči a přilepíme zobáček. Bříška přehneme po délce na půl, 3 položíme dopředu a tři dozadu, zafixujeme kancelářskými sponkami. V prostředku v přehybu prošijeme několika stehy. Lze použít i sešívačku. Hlavičkou kuřátka provlékneme nit, kterou připevníme na věnec. Věnec ozdobíme jednoduchými papírovými kytičkami. Ty můžeme buď lepit, nebo namalovat.

Šablonu na kuřátko a další zvířátka najdete v samostatném příspěvku.

Proutěný věnec

clip_image002[4]

Jeho příprava je náročnější na čas i materiál, ale věřím, že si někteří z vás tuto práci rádi vyzkouší.

Na vycházce nastříháme nebo nasbíráme několik proutků, ideálně vrbové. Lze však použít i tenké větvičky z ostříhaných stromů nebo keřů (jabloně, okrasné dřeviny na zahrad či v parku). Proutky pak spleteme do jednoduchého copu, který zesílíme postupným vkládáním dalších prutů, které omotáváme dokola základu. Postup je patrný z obrázků.

Hotový věnec dozdobíme stuhou a nabarvenými vajíčky.

clip_image002[6]

image image image image image