ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

Hřiště Štěpánkova

Hřiště Štěpánkova

Na tomhle hřišti jsem byla s Jarmilkou ještě před tím, než byl omezený provoz dětských hřišť. Naštěstí už hřiště zase smíme navštěvovat, tak se tam můžeš podívat i ty s maminkou. Hřiště je trošku stranou od hlavních cest, takže jsem tam nikdy moc lidí nepotkala.

Hřiště je kousek od Parku Cibulka. Tady už Jarmilka cvičila 3x (vše najdete na stránkách DDM Praha 5 – online). Nejdřív cvičila ve volném prostoru lesoparku (podzim - Lesy na Cibulce), potom cvičila na lesním hřišti (podzim Hřiště Cibulka), poslední cvičení bylo u Rozhledny (zima – Lesy Na Cibulce – Rozhledna). Na Cibulkách proběhlo i několik orientačních her pro děti. Vše bylo opět zveřejněno na stránkách DDM Praha 5.

K tomuto hřišti se dostanete autem nebo autobusem číslo 123 - zastávka Naskové nebo Průchova. Kousek je i vlak Praha – Cibulka.

image

https://mapy.cz/zakladni?x=14.3614938&y=50.0630439&z=17&source=base&id=2181881

Teď už víš, kam máš namířeno, takže si připrav batůžek, zabal svačinu a pití, chyť maminku za ruku a můžeš vyrazit Smile 

Hledej hřiště s krásně barevným plotem. Je na něm modrá, žlutá, oranžová a zelená barva Smile

image

Najdeš tam spoustu prolézaček Smile

image

Jarmilce se nejvíc líbila pyramida z provazů. Šla hned vyzkoušet, kam až vyleze. Je ještě malá, takže to nezvládla až nahoru, ale říkala, že bude trénovat Smile

image

 

1. úkol

Zkus lézt po pyramidě jako Jarmilka. Můžeš ji obejít po lanech bokem nebo jít kousek nahoru a zase dolů.

image

 

2. úkol

Potom to zkusila ještě na tomto „kopci“. Jarmilka ráda běhá, tak si „kopec“ ještě několikrát oběhla.

image

Najednou uviděla klouzačku na takové veliké prolézačce, tak se šla klouzat.

image

 

3. úkol

Vylez po žlutých deskách ke klouzačce a sklouzni se z klouzačky dolů. Když lezla Jarmilka nahoru, tak říkala, že si připadá, že plave na takové té desce do vody Smile Byla to dřina, ale vylezla tam 3x.

image

 

4. úkol

Najdi, co je na obrázku. Co to je?

image

Je to trochu na kopci, ale zkus se tady trošku proběhnout. Vyběhni na kopec a dostaň se zase dolů. Oběhni každý ..… okolo, potom je oběhni ještě všechny najednou.

 

5. úkol

Najdi houpačku a zkus se na ní pohoupat. Jarmilka našla dvě.

image   image

Na jedné houpačce se při houpání stojí a na druhé sedí. Jarmilka rozhoupala „kytičku“ Smile Druhá houpačka byla na ni moc veliká. Dokážeš taky nějakou rozhoupat?

Na velké houpačce jsem Jarmilku pohoupala já.

Výborně, jsi šikulka Smile Teď se můžeš ještě na hřišti proběhnout nebo můžeš vyrazit domů a odpočinout si. Jarmilka už chtěla domů, aby si mohla ještě hrát v pokojíčku.

Tak zase příště.

Vlaďka s Jarmilkou

Obrázek za odměnu

image