ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

(Po)velikonoční cvičení

(Po)velikonoční cvičení

Venku je aprílové počasí, proto nejde vždy vyrazit na procházku. Chvilku svítí sluníčko, pak zase prší nebo sněží. Jarmilka si tedy vzala několik zvířátek a jiných věcí, které vyráběla a zopakovala si pár cviků, které už znala Smile

Našla třeba zvířátka, pomlázku, mašličky, obal od vajíček. Zkus taky něco najít, nebo s maminkou vyrobit. Klidně se může zapojit celá rodina. Cvičit můžete také spolu a klidně i soutěžit. Určitě zažijete spoustu legrace jako já s Jarmilkou.

 

1.úkol vymyslela Jarmilka, protože ráda skáče. Vzala pomlázky, ale mohou to být i mašle, vařečky, šátky… Připravila je na skákání. Dávala je různě daleko od sebe. Zkoušela skákat popředu, když jsem ji držela, tak i bokem.

image

2.úkol

Potom si vzpomněla, že chodila po kladině. Vzala dlouhou mašličku a chodila po ní popředu a bokem. Komu to ještě moc nejde, tak si dejte mašličku na koberec, ať neklouže.

image

Jarmilka chtěla taky házet. Nevěděla, čím a kam má házet. Dala jsem jí kohoutky, které měla připravené na malovaná vajíčka. Když to viděla, tak chtěla házet vajíčka Smile Vysvětlila jsem jí, že to není nejlepší nápad a dala jsem jí jiná vajíčka od čokoládové dobroty. Házet můžeš taky papírovou kuličkou, prostě zmuchlej kus novin nebo jiného papíru.

Takto vypadají kohouti, náš cíl.

image

3.úkol

Hod vajíčkem na cíl. Tento úkol může dělat celá rodina. Schválně, kdo vyhraje Smile Jarmilka nechtěla trefit kohoutka, tak si tam přidala ještě další misku od vajíček. Pokud vejce špatně letí, tak ho naplňte třeba čočkou.

image

Tak kdo vyhrál? U nás Jarmilka Smile

image

Další, 4. úkol může dělat také celá rodina. Zahrajeme si „kuželky“. Připravte si kuželky (roličku od toaletního papíru, lahvičky, plyšáky…) a můžete začít. Jarmilka použila vyrobená zvířátka. Pak chvilku hledala míček… no, zase se někam schoval Smile

image   image

Výroba kuželek:

Výrobu vajíček zvládne každý. Vystřižené vejce nazdobíš a nalepíš na roličku.

image

Kuřátko také není složité.

image

Na kytičku potřebuješ zelenou barvu, červený a zelený papír. Ty natři roličku zelenou barvou. Maminka nastříhá kytičku (přehnutý papír se stříhá na straně ohybu). Teď to všechno spojte a nalepte listy. Do středu kytičky dej kousek krepáku, látky, kuličku z papíru…

image   image  image 

Teď ti může někdo vyrobit beránka. Bude potřebavat 2 vrstvené kapesníky, provázek, papír, černý fix, lepidlo. Nejdřív kapesníky svažte kousek od středu, potom je přehněte. Kratší strany jsou vrch beránka, delší spodek. Teď to nejtěžší, rozdělte vrstvy kapesníku. Potom namalujte hlavu a nožičky. Nalepte tuhým lepidlem. Pokud beránek nedrží „v kruhu“, tak ho sešijte sešívačkou, zamaskujte horní vrstvou beránka. Nalepte na roličku a je hotovo.

image   image  image  image  image

5.úkol

Jarmilka chtěla ještě slalom. Cestu jsem ji označila mašličkou. Slalom může být vyznačen již vyrobenými zvířátky, plyšáky…

image

Jarmilka šla podle mašličky jednou brankou tam a druhou brankou zpět. Když šla zpátky, tak mi začala říkat, jaké jsou cestou barvičky. Nějak se jí pletla žlutá a oranžová. Asi budeme muset trénovat Smile

image

Pokud si chceš ještě vyrobit nějakou překážku, tak tady je návod.

image  image

Kousek kartonu natři zelenou barvou. S maminkou složte „harmoniku“ ze zeleného papíru a vystřihněte tulipány z papíru. Vše nalepte. Zajíček je z „bambulek“.

image  image

Kohoutka vyrobíš z obalu na vajíčka. Maminka ho vystřihne. Ty mu nalep hřebínek, zobák, oči, ocas a nožičky. Výroba vajíčka je v pracovním listu Šikulek – Vajíčka s řeřichou.

image

Na šneka potřebuješ proužky papíru, kousek drátku, něco na ukončení drátku a lepidlo.

Obrázek za odměnu Smile

image

Jarmilka se dobře bavila, doufám, že si to taky užijete Smile

Přejeme krásné jaro

Vlaďka s Jarmilkou