ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

Hřiště Mrázovka

Hřiště Mrázovka

Dnes se podíváme na pískové hřiště Mrázovka. V parku Mrázovka už jsme navštívili dětské hřiště u letního cvičiště TJ Sokol I. Smíchov. Pískové hřiště je o kousek níž z kopce.

image

https://mapy.cz/zakladni?x=14.3965343&y=50.0695305&z=19&source=base&id=1927422

Nejblíž se dostanete autobusem č. 153, zastávka Mrázovka. Kousek níž pod dětským hřištěm Mrázovka je dětské hřiště pro starší děti a posilovna pro rodiče.

image 

image

Hřiště pro děti 6 – 12 let

image

Posilovna v dolní části parku

Teď se s Jarmilkou podíváme na dětské hřiště, které je kousek od lanovky. Kdo jde z kopce dolů od dětského hřiště, které jsme navštívili minule (TJ sokol I. Smíchov), tak projde pod lanovkou, kousek za lanovkou je dětské hřiště Mrázovka.

image

Pohled z hřiště na vstupní branku.

Cíl už máme. Teď se teple oblékni, rukavičky se budou také hodit Smile Vezmi si do batůžku svačinku a pití. Chyť maminku nebo tatínka za ruku a můžeš vyrazit. Pokud jdeš z kopce dolů, tak musíš projít pod touto lanovkou Smile 

Nám svítilo sluníčko, tak jsem musela lanovku (most) vyfotit z druhé strany, takže je to trochu jiný pohled.

image

Až projdeš pod „mostem“, tak jdi ještě kousek dolů a za chviličku uvidíš hřiště. Vejdi brankou a projdi na druhou stranu hřiště. Uvidíš tuto prolézačku Smile Kousek za prolézačkou je 2. branka na hřiště.

image image

Na této prolézačce je „pavučina“ z modrých čtverců. Čtverce znáš už z hřiště u „Sokola“ (bylo tam méně žlutých čtverců).

image

1. úkol

Vylez na „pavučinu“ tak, aby šlo projít až ke klouzačce. Po „pavučině“ se pohybuj bokem. Jak vysoko polezeš, je na tobě Smile Opatrně se posunuj. Hýbej vždy jenom jednou nohou nebo jednou rukou. Pokud se bojíš, tak tě může maminka držet. Až dojdeš k další prolézačce, tak zkus projít na plošinku. Maminka ti zase pomůže. Teď se dostaň až ke klouzačce a sklouzni se Smile

image image

Výborně, zkus to ještě jednou Smile

Teď najdi kladinu Smile

image

2. úkol

Teď vylez na kladinu. Přejdi ji bokem. Zkus ji projít tam i zpět. Maminka tě bude držet za ruce a půjde před tebou. Potom jdi vpřed a na konci skoč dolů. Vrať se na začátek a zkus to znovu. Pokud máš dost dlouhé nohy, tak vylez na černé kolo (hříbek) před kladinou, překroč na kladinu, přejdi kladinu a na konci zase skoč dolů.

image

Teď najdi tuto prolézačku Smile

image

3. úkol

Prolez kulatým otvorem (kolečkem) na plošinku před cestou, na které stojí Jarmilka. Chyť se maminky a projdi cestu. Můžeš se držet i žluté tyče vedle tebe. Nikam nespěchej, je to těžké.

image

4. úkol

Na stejné prolézačce najdi modrou „pavučinu“, která má menší čtverečky. Tvůj další úkol je přelézt „pavučinu“ ve tvaru střechy. Až budeš u špičky, tak nejdřív přelezou nohy. Maminka ti poradí. Po druhé straně slezeš dolů. Výborně Smile Teď to zkus ještě zpátky.

image

5. úkol

Tvůj poslední úkol je najít ještě tuto „pavučinu“. Vylez po ní nahoru a najdi si jinou cestu, po které se dostaneš zase dolů Smile Potom to zkus obráceně.

image

Výborně Smile jsi šikulka Smile

Jarmilka to všechno pěkně zvládla, stejně jako ty Smile Než půjdeme domů, tak se ještě podíváme, jaké hřiště nad tímto dětským hřištěm… to vypadá na hřiště pro pejsky Smile

image

A je opravdu kousek Smile

image

Teď už má Jarmilka hlad, tak jdeme domů. Potom bude Jarmilka odpočívat. Příště prý půjde i s pejskem Smile

Ještě obrázek za odměnu Smile

image

Mějte se moc hezky Jarmilka s Vlaďkou