ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

Cvičiště Sokol I. Smíchov – Hřiště Mrázovka

Na cvičišti jsem byla s Jarmilkou ještě před svátky. Krásně nám svítilo sluníčko a na hřišti se nám moc líbilo. Jsou tam prolézačky, houpačky, lezecká stěna, ale i spousta prvků přímo na polyuretanovém povrchu.

Na dětské hřiště se dostanete pěšky z ulice U Mrázovky (můžete autobusem 137, zastávka Malvazinky, okolo Alberta ulicí dolů), U Blaženky (zde stojí i autobus 153, zastávka Mrázovka) nebo z ulice Nad Bertramkou. Můžete jít i z Anděla pěšky, parkem Mrázovka půjdete pořád nahoru.

image

https://mapy.cz/zakladni?x=14.3945843&y=50.0686822&z=18&source=base&id=1927524

Na hřiště může celá rodina. Pokud půjdete z kopce dolů, tak potkáte ještě jedno dětské hřiště pro malé děti, jedno pro starší děti, hřiště pro pejsky i posilovnu pro maminku nebo tatínka Smile Takže se dobře oblečte, zabalte sváču a pití a můžete vyrazit Smile

Teď musíš hřiště najít Smile

Až dojdete na takovou strašně „divnou“ křižovatku, kde silnice vedou ze všech stran, tak se rozhlédni, kde uvidíš tohoto sokola (ptáka).

image

Je někde na sloupu u vstupní brány Smile Tady začíná park.

Půjdete parkem okolo plotu. Hledej modrý dům.

image  image

To je on Smile Hřiště ještě nevidíš. Jdi pořád po cestě směrem k domu, který má venku točité schody. Pořádně koukej… už vidíš hřiště? Smile

image

Tady je Smile

Pokud je vás víc, tak si může maminka nebo tatínek zacvičit už tady. Je tady venkovní posilovna nebo běžecká dráha Smile Stačí, když půjde za řetízkovou houpačku.

Teď se připrav na cvičení ty. Jarmilka ti hned řekne, co máš vyzkoušet Smile

1. úkol

Najdi stejnou prolézačku.

image

Jdi k ní ze strany, kde jsou čtverečky z lana. Jeden si vyber a prolez dovnitř. Přejdi na druhou stranu a po žebříku slez dolů. Jarmilka to zvládla 3x. Vždy prolezla jiným čtvercem. Kolikrát to zvládneš ty?

image  image

Teď najdi tohoto panáka. Je hodně barevný a na hlavě má namalované černé vlásky.

image

2. úkol

Dalším úkolem je skákat panáka. Skoč na každé políčko. Při skákání drž nohy u sebe. Pokud ti to ještě nejde, tak tě může někdo podržet za ruce. Jarmilka mi říkala, na jakou barvičku skočila. Znala je skoro všechny. Jenom barvičku jedné ruky ještě neznala. Ty je všechny poznáš? Smile

image

Teď najdi tuto dlouhou prolézačku Smile

image

3. úkol

Najdi, kde je tato cesta.

image

Vylez po šikmé ploše jako pavouk. Přejdi most, který se hýbe. Dojdi ke klouzačce a sklouzni se. Zkus to ještě jednou. Tentokrát vylez po stěně s otvory. Maminka nebo tatínek ti pomůže přelézt na rovinku nad šikmou plochou. Potom zase přejdi ke klouzačce a sklouzni se.

image

4. úkol

Teď najdi tato kolečka.

image

Mají červenou, modrou, zelenou a žlutou barvu. Jarmilka našla modrá kolečka a přešla je bokem tak, že viděla na kolečka červená. Potom našla kolečka žlutá a skákala z jednoho na druhé. Na červených kolečkách couvala. Zelená kolečka přešla také bokem, ale koukala na kolečka žlutá. Zvládneš všechno, co už Jarmilka umí? Smile

Maminka nebo tatínek ti mohou pomoci tím, že tě budou držet za ruce. Když půjdeš bokem, tak mohou jít před tebou na jiné barvě koleček.

5. úkol

Ke splnění posledního úkolu potřebuješ najít toto obrovské kolo.

image

Až ho najdeš, tak se proběhni po žlutém (největším) kruhu. Potom najdi modrý kruh a zkus pavouka (na rukách a nohách – ne po kolenou). Na červeném kolečku můžeš zase skákat Smile

Jarmilka už je moc unavená, tak jdeme domů.

Na cvičišti TJ SIS je menší fotbalové hřiště, hřiště na volejbal (i plážový), nohejbal, basket, tenis, petanque… Je zde spoustu možností, jak protáhnout tělo. Mimo zimní období je zde i bufet (zde se můžete domluvit i o možnosti využití hřišť). Všechna sportoviště jsou k dispozici, pokud zde neprobíhají kroužky. Některá sportoviště jsou zdarma, jiná za úplatu. Veškeré informace najdete u dětského hřiště Mrázovka.

Ještě obrázek za odměnu Smile

image

Přeji krásný den Vlaďka s Jarmilkou