ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

Předškoláci

Portrét oblíbeného plyšáka - potřebný materiál: alobal (pruh cca 30x50cm), různé druhy ovoce, co máte doma, půl sáčku piškotů... Zkrátka dobroty, které máte k dispozici a budete po tvoření a focení moci sníst.
Postup práce: na alobal naskládat ovoce, zeleninu, piškoty, slané tyčinky, cereálie atd. a vytvořit tak hlavičku oblíbené hračky. Všímejte si barev, tvarů... Z alobalu můžete nakonec vytvarovat kolem obrázku rámeček.
Rozkvetlý jarní strom - potřebný materiál: barevné papíry různých barev (i zbytky), tvrdší zelený papír A4, lepidlo Kores (nebo podobné).
Postup práce: trhat slabé barevné papíry na malé kousky a lepit na tvrdší papír, vytvořit částečně plastický obrázek rozkvetlého stromu nebo keře, který děti viděly venku.
Vlastní komiks - potřebný materiál: světlý papír A3, černá fixa, sada pastelek.
Postup práce: děti mohou zkusit stylizovaně nakreslit, např. pastelkami do rodiči nakreslených okýnek (fixou), příběh s popisem, jak strávily den a co dělaly. Jak je ráno sluníčko probudilo, co snídaly, s čím si pak hrály, co obědvaly, kam šly na procházku... Záleží na rodičích, jestli vytvoří propracovaný komiks s popisky, bublinami, číslováním stránek... Nebo nechají děti kreslit jednoduché popisné obrázky do nakreslených čtverců.