ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

Schůzka 14.04.-21.04.

 

Milí žáci,
velikonoce jsme oslavili a kolem nás je jaro. Začínají kvést tulipány, pampelišky, sedmikrásky , probouzí nás zpěv ptáků a můžeme pozorovat let včel, čmeláků, sluníčka sedmitečného...
Vaším úkolem bude toto vše zachytit. Zkusíme použít netradiční techniku.
Květy tulipánů budeme dělat pomocí vidličky. Vezměte si dětskou vidličku, vodové nebo temperové barvy, štětec a čtvrtku papíru.
Nejdříve si na zadní stranu vidličky naneste štětcem vodovou nebo temperovou barvu /zředěnou vodou/ a potom opatrně zhoupnutím od spodní části vidličky po špičku obtiskněte vidličku na papír. Vznikl vám květ tulipánu /červený, žlutý, růžový/. Nyní ke každému květu štětcem domalujte zelenou barvou stonek a dva listy.
Dále můžete pomocí špuntu a štětce vytvořit další kytky. Špunt namočte například do žluté barvy a obtiskněte ho na čtvrtku papíru. Štětcem namočeným do další barvy vytvořte obtiskem žluté okvětní lístky. A opět štětcem domalujte stonky a listy.
 
Milé děti, špuntem můžete také tvořit hmyz. Namočte si špunt do červené barvy a obtiskněte ho. Vznikne základ těla sluníčka sedmitečného. Po uschnutí dokreslete tečky, nožičky a hlavičku sluníčku. Podobně může vzniknout třeba pavouk.
 
Určitě přijdete na další nápady, jak zachytit probouzející se jaro. Budu vám držet palce, aby se vám práce dařila.

Tak zase za týden,

těší se na vás lektorka Šárka Brtnová