ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

Nejnovější příspěvky

PŘÁNÍ MAMINCE

K blížícímu se svátku matek si dnes vyrobíme jednoduché přáníčko. Určitě to zvládnou i tatínkové. Děti už všechny techniky zvládají.   Potřebujeme: čtvrtku,...

Den matek

Den matek - nahlas vyslovené – nic moc. Když řekneme „maminky mají svátek“, zní to úplně jinak. Schválně si to zkuste. Svátek slavíme druhou květnovou...

Den MATEK 2021

pro maminky k svátku

ČARODĚJNICKÝ REJ

V dnešním tvoření nabízím několik různých čarodějnic a jako bonus netopýra. Vyberte si, co je vám blízké a nač máte doma zásoby. Čarodějnicemi...

FILIPOJAKUBSKÁ NOC aneb PÁLENÍ ČARODĚJNIC

FILIPOJAKUBSKÁ NOC aneb PÁLENÍ ČARODĚJNIC Jeden z mnoha jarních svátků či rituálů vycházející z běhu přírody, keltských i křesťanských tradic. Je to...

Testík malé čarodějnice

Dnes si s Jarmilkou splníš pár úkolů pro získání „Osvědčení malé čarodějnice“. Nejdůležitější je příprava. Pěkně se obleč, připrav si „vznášedlo“,...

V dnešním tvoření nabízím několik různých čarodějnic a jako bonus netopýra. Vyberte si, co je vám blízké a nač máte doma zásoby. Čarodějnicemi můžeme vyzdobit dětský pokoj, celý byt či dům, nebo je použít na čarodějnický oheň.

image

Všechen potřebný materiál vidíte na obrázku a můžete jej ještě doplnit drobnostmi ze svých zásob.

Potřebujeme: černý papír a čtvrtku (bílé nabarvíme), zbytky barevných papírů, špejli, černou temperu, pastelky, nůžky, roličky od toaletního papíru, kelímky, lepidlo na papír, Herkules, případně tavnou pistoli, očička, chlupatý drátek, stužku, bambulku.

A můžeme začít. Kelímky i roličky natřeme černou temperou – to už zvládnou všichni samostatně. Necháme dobře uschnout.

 

 

Kelímkové čarodějky

clip_image002

K jejich lepení použijeme Herkules nebo tavnou pistoli. Z menšího kelímku vytvoříme snadno klobouk. Nad jeho okrajem obtočíme chlupatý drátek a spojíme do mašličky. Můžeme též přivázat stužku nebo nalepit proužek barevného papíru. Větší kelímek použijeme na hlavu. Přilepíme oči, nos a pusu. Tahle má koukací očička, bambulkový nos a drátkovou pusu. Můžeme však použít i vystřižené z papíru nebo je namalovat temperou.

image

Kelímková čarodějka s koštětem je z jednoho kelímku. Okraj hotového klobouku potřeme lepidlem a položíme na kelímek. Obličej namalujeme temperami. Ruce vystřihneme ze čtvrtky nebo papíru a nalepíme. Hotové čarodějce vložíme do ruky koště. Postup je patrný z obrázků.

 

 

Kornoutkový klobouk

image   image 

Na tmavý papír obkreslíme větší část misky nebo namalujeme kružítkem a vystřihneme. Stočíme do kornoutku, přiléhající hrany natřeme lepidlem, zafixujeme kolíčkem a necháme zaschnout.

 

Koště

image

Potřebujeme špejli nebo kousek větvičky, zbytek papíru, nůžky lepidlo. Papír nastříháme na tenké části, ponecháme přibližně 0,5 – 1 cm okraj. Zvládnou to i děti, koště nemusí být pravidelné. Je to přeci čarodějnické pometlo. Pevný proužek papíru natřeme lepidlem a pevně natočíme na špejli. Necháme zaschnout a je hotovo. Koště můžete vyrobit i z vlny, malých větviček. Pak konce pevně přivažte provázkem nebo vázacím drátkem. Může být i celé papírové.

 

Roličkové čarodějky

Potřebujeme roličky natřené na černo či jinou tmavou barvu, papír na klobouky, ruce a nohy, koště, lepidlo na papír.

Jednoduchá čarodějka má ruce a nohy vystřižené ze čtvrtky, klobouk z trojúhelníku čtvrtky, ozdobený proužkem barevného papíru. Obličej namalovaný na oranžovém papíru a nalepený na roličku. Klobouk je nasazený na roličce, kterou na dvou protilehlých místech nastřihneme do stejné hloubky.

clip_image002[4]

Na nohy světlou pastelkou namalujeme boty a vlepíme je zevnitř roličky. Ruce lepíme z boku. Na „dno“ roličky přilepíme koště.

image 

Čarodějka vlasatice je také velmi jednoduchá. Roličku nabarvíme, části obličeje vystřihneme z barevného papíru a nalepíme.

image

Na vlasy použijeme proužek papíru. Délku naměříme podle obvodu roličky a šířku podle požadované délky vlasů. Přibližně třetinu zastřihneme – ta bude nad obličejem. Celý proužek nastříháme a jednotlivé vlasy zvlníme přes tužku. Vlasy nalepíme.

 

Papírová čarodějnice

clip_image002[6]

Použijeme černou čtvrtku nebo nabarvený karton. Na tělo vystřihneme trojúhelník. Klobouk vytvoříme nalepením barevného proužku. Obličej vystřihneme ze světlého papíru a domalujeme. Hotový nalepíme na tělo. Ruce a nohy vystřihneme ze čtvrtky, nalepíme dlaně, nabarvíme boty a přilepíme. Hotové čarodějce dáme do ruky koště.

 

Skládaná čarodějnice

image

Budeme potřebovat tenký papír na složení pláště, čtvrtku na hlavu a klobouk, papír na ruce a nohy, koště.

image   image

Z tenkého papíru poskládáme harmoniku. Jeden její okraj položíme, přimáčkneme a můžeme sešít sešívačkou. Namalovanou hlavu přilepíme na plášť (na zploštělý konec), zafixujeme kolíčkem a necháme lepidlo důkladně zaschnout. Doporučuji použít Herkules nebo tavnou pistoli. Mezitím si vystřihneme klobouk, ruce, nohy a připravíme koště. Dolepíme k tělu.

 

Netopýr

Na výrobu postačí kousek čtvrtky, tenký papír, Herkules, nůžky, očička nebo barvy na jejich namalování. Tělo vystřihneme rovnou ze čtvrtky nebo si z přeloženého papíru vytvoříme šablonu. Na křídla poskládáme harmoniku. Tělo natřeme lepidlem, položíme křídla, zatížíme a necháme zaschnout.

image   image

Dokončíme nalepením nebo namalováním očí.

Přeji veselé tvoření a krásnou Filipojakubskou noc

Jitka

Novinky z našich videí

Novinky/Akce

Kam vyrazit na výlet po České republice? Kde prožít něco zajímavého? Průběžně zde budeme zveřejňovat naše náměty na výlety a akce.

Pojďme se společně vypravit na vycházku do křivoklátských lesů. Projděme se společně s veverkou po lesních cestách a povídejme si o přírodě. O zvířátkách, květinách a stromech, o životě v lese....

Milé děti, MČ Praha 5 vyhlásila výtvarnou soutěž Malířská paleta Prahy 5 - Malířská soutěž a workshop pro děti a teenagery. Na tomto odkazu naleznete odkaz na informační video. Pokud se...

Aktuálně ONLINE

4
připojeno uživatelů

neděle 9. květen 2021

Další projekty