ONLINE

Jsme tu pořád s Vámi

Tvořivá dílna

Milé děti, milí rodiče,
šije celé Česko a my také tvoříme! Připojte se k nám a vykouzleme společně všem babičkám a dědečkům z blízkého i dalekého okolí pod rouškou úsměv na rtech.
 
Jak na to: na stránkách DDM naleznete jednoduché tipy na přáníčka, vlastnoručně vyrobené obálky i drobné radosti nejen s tematikou blížících se Velikonoc. Potřebujete jen čas, chuť tvořit a udělat radost a pomůcky, jaké máme všichni doma.
 
Své výtvory můžete poslat poštou, po předchozí domluvě předat na recepci v Domově pro seniory, či sami vložit sousedům do schránky.
Slide thumbnail

Vlastnoručně vyrobené obálky ;)

by ANDREA

by ANDREA

Vždy musíme mít čtvercový rozměr papíru. Žlutá obálka byla vyrobená ze čtvrtky A3 - ale jde o zbytečně tuhý, nepoddajný papír. Modrá je z klasického barevného papíru A4. Rozměry viz foto. Na výrobu ale úplně postačí svačinový papír či balicí papír od kytice pro maminku ;) Postup: čtverec přehneme úhlopříčně napůl č.1, narovnáme zpět.

by ANDREA

č.2 - protilehlý cíp přehneme do středu k úhlopříčce.

č.3A - ohneme celou stranu tak, že se cíp schová - viz č. 3B.

by ANDREA

č.3B

by ANDREA

č.4 - naměříme 12 mm od kraje stran trojúhelníku, podél přiléhající části (č.3B) č.5 - přehneme levý i pravý cíp do středu.

by ANDREA

č.6 - vsuneme jeden cíp do druhého, čímž tvar pěkně zpevníme ;)


č.7 - zbývající cíp ohneme těsně nad ohybem bočních cípů.

by ANDREA

HOTOVO! Po vložení obrázku, psaní, či drobného dárečku, můžeme špičku přilepit tuhým lepidlem, nebo veselou samolepkou ;)

TIP NA ZÁVĚR: Přáníčka a obrázky vytvářejte VŽDY do předem vyrobené obálky - není snadné trefit přesný tvar a rozměr materiálu na výrobu obálky pro konkrétní velikost obsahu.